A legtöbb nő arra vágyik, hogy otthona teljesen egyedien berendezett, csak nála látható darabokkal legyen dekorálva.
Ez alól a terítés sem kivétel. Mekkora dolog már egy vendégfogadásnál bezsebelni az elismerő szavakat az étkészletre, és nemcsak a finom falatokra. Ehhez nem kell más, mint Udvardy Krisztina, a Cream Design alkotója által lépésről lépésre bemutatott üvegtányér felöltöztetése.
Nos, akkor vágjunk bele!!
Adott egy áttetsző üvegtányér, és egy szalvéta. A tányért letisztítom egy kis ablaktisztítóval, ami cseppmentesre szárad.
A tányért lefelé fordítom, mivel az aljára dolgozok.
Bekenem dekupázs ragasztóval a minta helyét.. A felesleget papirtörlővel letörlöm, elegyengetem hogy vékonyan legyen rajta a ragasztó.
Ezután rásimítom a mintát. Színével lefelé, mivel a tányér belső felében fog majd látszódni.
Ezután lekenem dekupázs ragasztóval ismét. Mindig belülről kifelé haladok, a levegő buborékokat szépen kinyomkodva. Miután kész, ujjammal elsimítom a ragasztócsíkot.
Hajszárítóval teljesen megszárítottam. Persze magától is negszárad picit több idő alatt.
Ezután egykomponensű repesztő lakkal kentem be. Először középen, majd körben a széleknél. Fontos hogy mindig egyirányban vigyük fel a repesztőt. Ha nagyobb repedéseket szeretnénk, akkor vastagabban kenjük fel.
Amikor megszáradt kétféle matt akril festéket öntöttem egymás mellé. Vajat és fehéret.
Ezek fontos hogy matt színek legyenek, mert csak ezzel sikerül a repesztés. Szivacs egyik végét belemártom mindkét festékbe és elkezdem felvinni ütögető mozdulatokkal a repesztő lakkra.
A repedések perceken belül látszódnak. Száradni hagyjuk. Én hajszáritót használtam, így gyorsabban jöttek elő a repedések
Száradás után így néz ki.
Majd visszafordítottam, és szivacsecsettel málna színt vittem fel rá, hogy kiemelje a repedéseket. Ez már fényes is lehet de én maradtam a matt színeknél.
A különbség itt már látható a repedésekben.
Ezután már csak a széleit kell szivaccsal picit málna szinnel átnyomkodni.
Megszárítottam, majd vizes bázisú lakkal papírtörlő segítségével átkentem az egész tányér alját, picit a szélét is. Száradás után máris használatba vehetjük. Jó munkát kívánok!
És íme már használatban is :)
Ha érdekelnek további tutoriál anyagok, lépésről lépésre elkészíthető dekorációs termékek, kövesd facebook oldalunkat, ahol rendszeresen segítenek az alkotók beavatni téged a rejtelmekbe :)