Generációs elakadásokat kutatnak a történetek egy családfakutató és egy pszichológus szemével nézve.
Minden egyes történetet két oldalról közelítenek meg a szerzők. Van, aki először pszichológushoz ment el, aki utána segítséget kért a családfa kutatótól, hogy feltárják az ősök múltját, Van, aki viszont fordítva, először megismerte a történetét, utána akart szembesülni vele, hogyan tud megszabadulni a generációs spiráltól.
Rövid és érdekes történetek, és sokszor felmerült bennem, hogy vajon az elhallgatás segíti-e a jövő nemzedékét.
A könyv szerint pont ellenkezőleg: mindenkit gátol, ha nincsen tisztában azzal, mit éltek át szülei, nagyszülei, dédszülei. Rá kell jönni, miért fuldoklik egyes illatoktól, miért merevedik le bizonyos látványoktól, és még számtalan példa arra, amit a tudatalatti őrizget, de a jelenben élőnek fogalma sincs az eredetéről.
A könyvre öt pontból hármat szeretnék adni, mert bár érdekes volt egy-egy sztori, de nem vitt közelebb a megoldáshoz: miként kell azt mondani: ez a szüleim problémája, nekem semmi dolgom vele!
Itt pedig a hozzá horgolt nagyinégyzet a 2026-os takaróhoz :)

